Se masser af fotos på vores Facebook side

Stacks Image 3794

2021

A-rækken:

Guld: Skalborg
Sølv: Glostrup
Bronze: Snekkersten
Stacks Image 3996

B-rækken:

Guld: Glostrup
Sølv: MG&BK United
Bronze: Vorup
Stacks Image 4005

C-rækken

C1-rækken:

Guld: Randers
Sølv: Seest Banden
Bronze: Glostrup
Stacks Image 4014

C2-rækken:

Guld: Hammerum IF
Sølv: Brøndby IF
Bronze: Enghaven
Stacks Image 4512

D1-rækken:

D1-rækken:
Guld: Glostrup
Sølv: Silkeborg
Bronze: Lemvig

D2-rækken:
Guld: IH Aalborg U15
Sølv: Djurs Handi
Bronze: Skalborg
Stacks Image 4023
Stacks Image 4490

E-RÆKKEN:

E-rækken:
Guld: Vorup
Sølv: Enghaven 1
Bronze: Enghaven 2
Stacks Image 4032

2019

A-rækken:

A-RÆKKEN: 
Guld: Skalborg 
Sølv: Hammerum IF 
Bronze: Lystrup IF
Stacks Image 4428

B-rækken:

Guld: Enghaven
Sølv: IH Aalborg
Bronze: Glesborg
Stacks Image 4437

C-rækken:

Guld: Vorup
Sølv: Seest
Bronze Esbjerg
Stacks Image 4446

D1-rækken:

Guld: Hammerum IF
Sølv: Djurs Handi
Bronze: Lemvig
Stacks Image 4455

D2-rækken:

Guld: IH Aalborg 
Sølv: Middelfart
Bronze: Seest
Stacks Image 4464

E-RÆKKEN:

Guld: Hammerum IF
Sølv: Silkeborg
Bronze: Lystrup IF
Stacks Image 4473

U15-RÆKKEN:

Guld: Randers KFUM
Sølv: IH Aalborg
Bronze: Gråsten
Stacks Image 4482

2018

I 2018-udgaven deltog 260 spillere fordelt på 28 hold fra 14 klubber.
U-15 rækken talte også som FM i 2018.

A-rækken:

Guld: Lystrup IF
Sølv: Hammerum IF
Bronze: Djurs Handi
Stacks Image 4339

B-rækken:

Guld: Team DK
Sølv: Lystrup
Bronze: Middelfart
Stacks Image 4348

C-rækken:

Guld: Vorup
Sølv: Hammerum IF
Bronze: Seest Banden
Stacks Image 4357

D-rækken:

Guld: Måbjerg
Sølv: Djurs Handi
Bronze: Lemvig
Stacks Image 4366

E-rækken:

Guld: Vorup
Sølv: Seest
Bronze: Middelfart
Stacks Image 4375

U15 Guld:

Guld: Hammerum IF
Sølv: IH Aalborg
Bronze: Djurs Handi
Stacks Image 4384

2017

I 2017-udgaven deltog 240 spillere fordelt på 26 hold fra 15 jyske og fynske klubber.

A-rækken:

Guld: Lystrup IF
Sølv: MGBK United
Bronze: Hammerum IF
Stacks Image 3851

B-rækken:

Guld: Skalborg
Sølv: Enghaven
Bronze: Djurs Handi
Stacks Image 3864

C-rækken:

Guld: Vorup
Sølv: Lystrup IF
Bronze: Seest Banden
Stacks Image 3877

D-rækken:

Guld: Randers KFUM
Sølv: Enghaven
Bronze: Lystrup IF
Stacks Image 3890

U15 Guld:

Guld: Hammerum IF
Sølv: Randers KFUM
Bronze: Djurs Handi
Stacks Image 3906

2016

I 2016-udgaven deltog 240 spillere fordelt på 26 hold fra 15 jyske og fynske klubber samt vores første Sjællandske deltager fra LUI Handicap.

A-rækken:

Guld: Lystrup IF
Sølv: Skalborg SK
Bronze: Hammerum IF
Stacks Image 2787

B-rækken:

Guld: Esbjerg
Sølv: LUI Handicap
Bronze: Enghaven/Djurs Handi
Stacks Image 2789

C-rækken:

Guld: Vorup
Sølv: Seest Banden
Bronze: Enghaven/Viborg
Stacks Image 2791

D-rækken:

Guld: Enghaven
Sølv: Randers KFUM
Bronze: Hammerum IF 1/Djurs handi
Stacks Image 3785

2015

I 2015-udgaven deltog 210 spillere fordelt på 21 hold fra 13 jyske og fynske klubber.

A/B-rækken:

Guld: Hammerum IF
Sølv: Aalestrup
Bronze: Enghaven og Struer
Stacks Image 3741

C-rækken:

Guld: Djurs handi
Sølv: Seest Banden
Bronze: Enghaven og Kerteminde
Stacks Image 3754

D-rækken:

Guld: Enghaven
Sølv: Hammerum IF
Bronze: Djurs Handi og Hammerum IF
Stacks Image 3767
Stacks Image 4304

Hovedsponsorer

Stacks Image 4395
Stacks Image 4398
Stacks Image 4401
Stacks Image 4404
Stacks Image 4517
Stacks Image 4522

2022 stævnet afvikles med økonomisk støtte fra Edith & Godtfred Kirk Christiansens Fond og den lokale byfest organisation, KSU (Knyt Sammen Ugen), der hvert år genererer betydelige beløb til idrætten i Hammerum og Gjellerup

Stacks Image 4318